ايران ويج

نسخه‌ی کامل: چندتا دستور در css ؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام
دوستان دستور رسم خط و ایجاد فاصله تو css چی هست؟
سلام مجدد
با دستورهای مختلف تست میکنم جواب نمیده
داخل تگ html هم نوشتم کلا خط و رسم نمی کنه!
تو تعریف کلاس ها محدودیت وجود داره؟
مثلا بیشتر از چندتا دستور نشه تو هر کلاس تعریف کرد؟
(۱۱-بهمن-۱۳۹۲, ۱۹:۱۶:۴۶)r0b0 نوشته است: [ -> ]سلام
دوستان دستور رسم خط و ایجاد فاصله تو css چی هست؟
دقیقتر بگید میخواهید چکار کنید
خط=<hr>
فاصله=<br>
فاصله = &nbsp;

(۱۲-بهمن-۱۳۹۲, ۰۰:۱۶:۲۸)r0b0 نوشته است: [ -> ]تو تعریف کلاس ها محدودیت وجود داره؟
مثلا بیشتر از چندتا دستور نشه تو هر کلاس تعریف کرد؟
خیر محدودیتی وجود نداره
(۱۲-بهمن-۱۳۹۲, ۰۹:۲۱:۱۱)lord_viper نوشته است: [ -> ]دقیقتر بگید میخواهید چکار کنید
خط=<hr>
فاصله=<br>
فاصله = &nbsp;

با همین دستورات html هم تست کردم
ولی نمیخوام از ترکیب html استفاده کنم
اگرچه هیچ جور جواب نمیده!
کلا هرچی دستور css بود تست کردم
ولی نه فاصله ایجاد میشه و نه خط رسم میشه
البته فقط داخل یه سری از کلاس ها جواب میده!!
باید واسشون کلاس تعریف کنم؟چطوری؟

ممنون
css که خط رسم نمیکنه

شما مصلا یه p یا div با width:100%; قرار میدن بعد بهش یه border-bottom:1px solid black میدین تا یک خط رسم بشه
برای فاصله هم به المانتون یک display:block میدین بعد margin-bottom:5px اینجوری المان زیری ازش 5 پیکسل فاصله میگیره
(۱۲-بهمن-۱۳۹۲, ۱۸:۰۱:۲۴)lord_viper نوشته است: [ -> ]css که خط رسم نمیکنه

شما مصلا یه p یا div با width:100%; قرار میدن

متوجه نشدم
بیشتر توضیح میدید

(۱۲-بهمن-۱۳۹۲, ۱۸:۰۱:۲۴)lord_viper نوشته است: [ -> ]بعد بهش یه border-bottom:1px solid black میدین تا یک خط رسم بشه
برای فاصله هم به المانتون یک display:block میدین بعد margin-bottom:5px اینجوری المان زیری ازش 5 پیکسل فاصله میگیره

الان فرضا این دستور border-bottom:1px solid #ffffff رو برای رسم خط، داخل کلاس های پیش فرض میذارم خط رو رسم میکنه
ولی خارج از کلاس رسم نمیشه
خارج از کلاس یا به قولی selector رسم نمیکنه چون css المانها رو از روی تگ-کلاس- ایدی شناسایی میکنه و کدها بیرون این سلکتورها کار نمیکنه(استانداردش همین هست)
(۱۳-بهمن-۱۳۹۲, ۱۰:۰۱:۴۶)lord_viper نوشته است: [ -> ]خارج از کلاس یا به قولی selector رسم نمیکنه چون css المانها رو از روی تگ-کلاس- ایدی شناسایی میکنه و کدها بیرون این سلکتورها کار نمیکنه(استانداردش همین هست)

میتونم خودم براش کلاس مجزا تعریف کنم و هرجا خواستم کدهام و بذارم؟
(۱۳-بهمن-۱۳۹۲, ۱۱:۲۱:۰۲)r0b0 نوشته است: [ -> ]
(۱۳-بهمن-۱۳۹۲, ۱۰:۰۱:۴۶)lord_viper نوشته است: [ -> ]خارج از کلاس یا به قولی selector رسم نمیکنه چون css المانها رو از روی تگ-کلاس- ایدی شناسایی میکنه و کدها بیرون این سلکتورها کار نمیکنه(استانداردش همین هست)

میتونم خودم براش کلاس مجزا تعریف کنم و هرجا خواستم کدهام و بذارم؟
ببین
این کلاس+دستورات مثل یک function میمونه شما فانکشن رو مینویسی هر جا میخواهی فراخونی میکنی
به صورت معمولی پس امکانش نیست

شما بگو دقیقا میخواهی چیکار کنی؟
(اگه میخواهید پویا باشه میتونین از jQuery استفاده کنید)
میبخشید این سوالو میپرسما.

کدی نوشتید که درست اجرا کنه ؟منظورم هر کدی هست ؟ مثل نوشتن متن و ...؟ یا تازه دارید یاد میگیرید؟
تویه مرورگرهای مختلف تست کنید چون بعضی از دستورات تویه بعضی مرورگرها درست اجرا نمیشن.
من فکر میکنم الان دیگه مرورگرها دیگه مشکلی نداشته باش و میتونیم بسیاری از دستورات CSS رو بنویسیم مخصوصا در حوزه طراحی سایت استاتیک
صفحه‌ها: 1 2